Historie

Talent drama studio, z.s. založila jako Dětský talent Erika Merjavá v roce 2009. Byly to dva dramatické kroužky pro mladší věkové skupiny. Každým rokem počet dětí a skupin rostl, v roce 2014 se přidala práce s dospělými. Počet skupin se stabilizoval v současné době na sedmi. V roce 2016 se podnikatelská činnost Eriky Merjavé pod názvem Dětský talent transformovala na neziskovou společnost TALENT drama studio, z.s. Před transformací byla Erika Merjavá oceněna za Dětský talent 3. místem podnikatel roku v rámci Prahy.

V roce 2013 se změnila filosofie a směřování studia, z toho plynoucí i obsahová náplň práce ve skupinách. Inspirací k pedagogické činnosti autorského divadla se stal přístup k herectví a divadlu prof. Ivana Vyskočila, který založil  Katedru autorské tvorby a pedagogiky DAMU a je otcem Dialogického jednání.

Základním pilířem práce se staly psychosomatické disciplíny, především disciplína Dialogické jednání, která získává zásadní místo při studiu herectví, dramatiky a divadla, ale i v rámci studia na pedagogických či humanitních vysokých školách u nás i v zahraničí.