Úspěchy

„Pokud se nám vede plnit náš záměr, kterým je výchova zralých osobností, otevřených, odvážných, kreativních, komunikujících,  tvůrčích, orientujících se na lidi, mající zájem o jiné a věci kolem sebe, kteří jsou otevřeni pro život v jeho plnosti, kreativitě a směrem k lidem, tak je to náš největší úspěch.“ Erika Merjavá, zakladatelka a ředitelka TDS

  • Naši studenti či absolventi úspěšně skládají talentové zkoušky na konzervatoře, školy s výchovnou dramatikou, mají zájem o studium na vysokých uměleckých, pedagogických i humanitních školách.
  • Hrají v představeních jiných divadel či souborů, ve filmech, TV seriálech i reklamách.
  • Otevřeli se tvorbě. Produkují, hrají, režírují, filmují, vytvářejí projekty (muzikál Alice a Alenka, Červený Kukiš), krátké filmy, klipy a jiné filmové počiny. Aktivní tvorba, kreativní přístup k životu a profesi, se stává součástí života našich studentů a absolventů.
  • Mají chuť pracovat s dětmi pedagogicky ve skupinách TDS, stávají se našimi asistenty a lektory.
  • Šíří dále naší myšlenku autorské tvorby a specifického pedagogického přístupu k herectví, dramatice a divadlu vycházejícího z Dialogického jednání, ale i přístupu k pedagogice obecně.
5. ledna 2020
Na vyhlašování studentských cen Thalie 2019 v Národním divadle  úspěšně vystoupila naše studentka s autorským monologem „Ty hlasy“, který si napsala a zahrála v loňském představení skupiny Spektákl Lidé ulice.