Ohlasy na Dialogické jednání

Hanka

V DJ jsem několikatýdenní nováček, tak můžu nabídnout jen pár postřehů. Nepřestávám žasnout! 
Zaprvé, ráda bych pochopila hned, co to DJ je, ale ono mi to moc nejde - a já z toho mám paradoxně radost. Konečně mi zůstává rozum stát a rozhýbává se ve mně cosi méně rozumného, zato je to inteligentnější - a veselejší a laskavější. Tedy vlastně kdosi inteligentnější, veselejší a laskavější. 
Zadruhé, DJ se zdá být plné paradoxů, a tak mu jednoduše důvěřuji. Jak spojit hru a vážnou totální pravost (ne, smích nemůže být hraný!)? Jak být úplně ponořená do přítomného okamžiku a zároveň být nad věcí? Jak být zcela otevřená, podřízená okamžité inspiraci, a přitom absolutně svobodně volit, co budu zrovna dělat? Nemohu si pomoci, líbí se mi to - jako životní styl!
Zatřetí, DJ je pro mě také nechat se překvapit a okouzlit sama sebou a zrovna tak i ostatními kolegy - škoda, že nás není víc, to by teprve byly zážitky! Účinky našich "představení" vnímám podobné jako při sledování divadelního představení, které se mi líbí - mám pocit, že víc žiju a taky se mi chce víc žít. 
Začtvrté, musím zmínit Eriku. Její laskavý a přející pohled je určitě podstatnou součástí hry. Je tu někdo zkušený, kdo dokáže z druhé strany zachytit bohatství možností, které nám unikají, a dát nám zpětnou vazbu. Je to objevné a vzrušující nebo chcete-li i stresující...asi jako když vás někdo upozorní, že jste v bonboniéře zapomněli ochutnat i griliáš:) Je to skvělé. Stejně jako to, že součástí lekce je i písemná reflexe - takže nakonec se protáhne i ten rozum:)

Závěr: tento zdánlivě nepraktický kurz nedává nic menšího než... křídla!