Imaginárium H. CH. Andersena

Děkujeme za finanční podporu Nadace Život umělce.

TRAILER

Foto z premiéry nevšedního Site specific projektu Imaginárium H.Ch.Andersena, na kterém se podíleli děti, mládež, dospělí z TALENT drama studia ve spolupráci s profesionálními umělci. Divák se stává poutníkem ve fantazii Hanse Christiana Andersena a jeho pohádek. Děti, mládež a dospělí herci rozehrají obrazy z fantazijního světa Andersena. (Foto: Filip Koršinský)

Andersenův svět je světem víry, naděje a lásky. Přes objevování fiktivního a tvůrčího světa člověka, dětské fantazie, autenticity a čistoty, jehož ztělesněním je Iduška, se otevírají divákovi hluboká poselství Andersenových pohádek a naděje po návratu k prapůvodním potřebám lidstva a vzájemným souvislostem.

Divadelní putování pro děti i dospělé začíná v kostele pohřbem květin, kterého se kromě diváků, zúčastňují i malý Andersen a Iduška, postava z pohádky Iduščiny květiny. Iduška se pod vlivem vyprávění Andersena dostává do tajemného světa květin, které v noci ožívají, zúčastňují se královského plesu, aby ráno vyčerpáním umíraly s nadějí a vírou, že to tak musí být, aby mohly na jaře znovu vyrůst. Po pohřbu se diváci, vedeni farářem, Iduškou a Andersenem, dostávají do útrob Vršovického divadla Mana, kde se otevírá svět fantazie a obrazotvornosti H. Ch. Andersena. Divák se potkává s princeznou na hrášku, s podvodními krejčími z pohádky Císařove nové šaty, nebo s prokřehlou holčičkou, která prodává sirky. Putování v prostorech budovy je doprovázeno plesem květin a završeno pohádkou Iduščiny květiny. Společný projekt dětí, mládeže TALENT drama studia a profesionálních herců a umělců.

Hrají: Petr Pochop, David Šrajer, Veronika Svozílková, Jakub Fišer, Milan Deutsch, Matyáš Kovář, Vladimíra Benoni, Kateřina Heinlein, Adéla Bubnová, Ivan Rohožka, Bohumil Bochňák, děti ze sekce Dětský talent TALENT drama studia

Hudba: DJ NI-MO, Edita Radvanská (klarinet), Kristýna Podzimková (cimbál), Martin Řepa (cajon)

Námět: Erika Merjavá, Dramaturgie a texty: Hana Lehečková, Výtvarné provedení: Andrea Dorušková, Produkce: Jana Malá, Zuzana Bauerová, Asistent produkce: Lucie Křivánková, Režie: Erika Merjavá, Jiří Ondra

Foto ze zkoušky: Alice Bochňáková, http://www.alicedigiart.com